History of the Department

049Кафедра «Фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту» заснована у 1995 році.

Н.Ф.2 02.2006Засновником кафедри "Облік і аудит" виступає Наталя Федорівна Чечетова - доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України. Саме протягом 1995-1998 р.р. проф. Чечетова Наталія Федорівна керувала діяльністю кафедри, створюючи потужну наукову, організаційну та методичну базу її роботи. Під її керівництвом в Університеті було захищено 8 наукових дисертаційних робіт.  Займала посаду завідувача Відділу з питань бюджету, оподаткування та банківської діяльності Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. 

Ujhlbtyrj 2018Починаючи з 1998  і до 2007 р. справу розбудови кафедри гідно продовжила професор Наталія Іванівна Гордієнко - сертифікований аудитор України, член методичної ради Регіонального відділення Аудиторської палати України, член Спілки аудиторів України і Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України.

Momot 2018Починаючи з 2007 р. управління кафедрою обліку і аудиту покладене на д-ра економ. наук, професора Т.В. Момот. Тетяна Валеріївна  - член багатьох міжнародних професійних організацій: Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України, Міжнародної асоціації фінансового менеджменту (США); Західної асоціації фінансистів (США); Американської асоціації економістів (США); CEEMAN Словенія; Всеукраїнської спілки вчених-економістів (голова Харківської обласної організації).

Сьогодні на кафедрі працює 22 викладача, серед яких 5 професорів і 15 доцентів. Колективом кафедри підготовлено понад 3000 кваліфікованих фахівців з обліку і аудиту, які працюють на посадах головних спеціалістів муніципальних, промислових, торговельних і сільськогосподарських підприємств, в органах місцевого і державного самоврядування, бюджетних установах і організаціях, викладачами вищих навчальних закладів тощо.

За понад двадцятип’ятирічну історію свого існування кафедра удосконалювалась і модернізувалась для максимально якісної підготовки фахівців. На даний момент спеціальності, що випускаються кафедрою, повністю адаптовані до сучасних потреб основних галузей секторів економіки: підприємств міського господарства, будівництва, промисловості, фінансово-кредитної сфери.

Досягнення стійких темпів розвитку та позитивних результатів діяльності підприємств безпосередньо залежить від ефективності системи їх фінансової безпеки. Нині вітчизняні підприємства постали перед нагальною проблемою забезпечення професіоналами в сфері фінансово-економічної безпеки. Фахівець з управління фінансово-економічною безпекою першочергово ставить перед собою завдання та набуває вміння та навички із управління захистом комерційної таємниці підприємства, організації управління інформаційно-аналітичним забезпеченням безпеки, стратегічного та інноваційного менеджменту у сфері фінансово-економічної безпеки, кадрової безпеки підприємства, а також отримує ґрунтовну підготовку з методів боротьби з економічною злочинністю, вітчизняного і світового досвіду організації попередження правопорушень в економічній сфері, корпоративних конфліктів (рейдерства) і методів їх подолання та основ національної безпеки держави.

З урахуванням вищезазначеного кафедра підтримала ініціативи Верховної Ради України та Кабінету міністрів України щодо розробки галузевого стандарту та відкриття спеціальності з підготовки магістрів за спеціальністю специфічних категорій 8.18010014 «Управління фінансово-економічною безпекою» кваліфікації «Професіонал з фінансово-економічної безпеки» та «Аналітик з питань фінансово-економічної безпеки». При розробці цього стандарту в групі фахівців, яка була утворена при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, безпосередньо прийняла участь завідувач кафедри – д.е.н., професор Момот Т.В.

Кафедра забезпечує високу якість викладання профільних фінансово-економічних дисциплін завдяки змістовному та творчому вивченню основ фінансової безпеки підприємств, міжнародних стандартів обліку, фінансової звітності, аудиту, а також завдяки тісному співробітництву з ведучими спеціалістами практиками та експертами світового рівня.

З врахуванням вимог сучасності кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» галузі знань 07 «Управління і адміністрування», що акредитована за найвищим – ІV рівнем та пропонує:
три осітньо-професійні програми на рівні бакалавра:

За другим (магістерським) рівнем кафедра здійснює підготовку фахівців за двома спеціальностями галузі знань 07 «Управління і адміністрування»:

«Менеджмент», освітньо-професійна програма «Управління фінансово-економічною безпекою», що акредитовані за найвищим – ІV рівнем.

Для викладання безпекових дисциплін запрошено викладачів з практичним досвідом роботи у сфері забезпечення фінансово-економічної безпеки.

Партнером кафедри є Інститут конкурентної розвідки (ICI - Institute for Competitive Intelligence, Німеччина).

При кафедрі створено Центр стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту.

Багато років партнерами кафедри є група компаній «Фактор»; ВАТ Трест «Житлобуд-1»; Міжнародна асоціація ветеранів підрозділу антитерору «Альфа»;  Головне управління Міндоходів у Харківській області; ВАТ  «Банк ВОСТОК»; ТОВ «Бар’єр. Безпека бізнесу»; Інститут законодавства Верховної Ради України, підприємства державного концерну «Укроборонпром».

Кафедра здійснює підготовку за третім освітнім рівнем «Доктор філософії (PhD)» за:

  • освітньо-науковою програмою галузі знань 07 «Управління і адміністрування», спеціальність 071 «Облік і оподаткування».

Програми навчання відповідають кращим сучасним світовим міжнародним стандартам, з залученням новітніх методик викладання.

Універсальність підготовки фахівців на кафедрі фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту дозволяє випускникам швидко адаптуватися до сучасних вимог на ринку праці та влаштовуватися на високооплачувані посади, пропозиції щодо яких на ринку праці є численними навіть в умовах кризових явищ.

При кафедрі працює навчальна лабораторія Fin Profi HUB, де регулярно проводяться фінансові квести для учнівської молоді. Запрошуємо вас до активної участі у підвищенні рівня фінансової грамотності.

Випускники спеціальності стають директорами підприємств, провідними аудиторами, фінансовими директорами, директорами з економіки та фінансів, начальниками служби фінансово-економічної безпеки, податківцями та мають широкі знання для того, щоб відкрити власну справу і забезпечити собі світле майбутнє.

Кафедрою організовано «Школу молодого бізнес-розвідника» та зимньо-весняні предметні школи «PROMO: Фінансово-економічна безпека, облік і аудит», в яких щомісячно проводяться заняття для учнів 9-11 класів шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів м.Харкова і Харківської області.


Логотип кафедри Запрошуємо Вас на навчання за спеціальностями нашої кафедри!

072Банківська справа

071 Облік та оподаткування

garyacha liniya

Алгоритм Бакалавр

Алгоритм Бакалавр1
Алгоритм магістр

Алгоритм PHD

 

 

 

We have 209 guests and no members online