DSC 5859За підтримки Харківської обласної державної адміністрації в рамках Центру Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту кафедри «Фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту» Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова розпочато навчально-інформаційну кампанію для державних службовців Харківського регіону. Метою цієї кампанії виступає мінімізація толерантного ставлення до корупції, підвищення ефективності системи запобігання корупційним проявам, співпраці держави і суспільства в антикорупційній діяльності.

 Перший захід в рамках кампанії – проведення 15 квітня 2015 року практикуму для держслужбовців «Запобігання і протидія корупції в державному управлінні України, виховання доброчесності та запровадження належного урядування».
До переліку основних цілей практикуму для держслужбовців відносяться:
– роз’яснення сутності корупції як загрози національній безпеці і національним інтересам України;
– пояснення принципів належного урядування в державному управління України;
– виховання доброчесності державних службовців;
– визначення найбільш поширених корупційних проявів та ризиків в діяльності державних службовців у умовах запровадження нового антикорупційного законодавства для забезпечення застосування конкретних моделей поведінки у випадку виявлення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, в ситуаціях підвищеного корупційного ризику.
До кола учасників зібрання приєдналися:
– заступник голови Харківської обласної державної адміністрації – Світлична Юлія Олександрівна;
– ректор Університету – проф. Бабаєв Володимир Миколайович;
– директор Центру Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту Університету проф. Ващенко Олександр Миколайович;
– професор кафедри «Державне управління» КНУ імені Т. Шевченка – Соловйов Віктор Миколайович;
– голови 27 районних держаних адміністрацій Харківської області.
Урочисті збори почалися із слів привітання до учасників завідувача кафедри «Фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту» проф. Момот Тетяни Валеріївни. У виступі проф. Момот Т.В. відзначила, що у Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» вектором руху безпеки виступає саме оновлення влади та антикорупційна реформа. Для досягнення поставленої стратегічної мети Стратегією передбачено реалізацію таких першочергових реформ і програм:
– реалізація нової Антикорупційної стратегії;
– успішне впровадженню нових антикорупційних механізмів. Серед них –  декларування майнового стану публічних службовців, запобігання та врегулювання конфліктів інтересів, перевірка доброчесності службовців та моніторинг їхнього способу життя;
– створення ефективної інституційної системи запобігання і протидії корупції.
Вперше навчально-інформаційна кампанія для державних службовців системно реалізується на прикладі  Харківщини – провідного регіону України із запровадження загальноєвропейських підходів стратегічного розвитку із потужнішим науково-освітнім потенціалом.
Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації передала слова  привітання та успішної праці учасникам зібрання від голови ХОДА – Райніна Ігоря Львовича та відзначила у своєму виступі: «На сьогодні в області розгорнуто велику роботу з протидії корупції, і ми це бачимо по регулярних затриманнях представників органів місцевої влади. Як казав Ігор Львович, у нас в області проводиться нещадна боротьба з корупцією. Під час нинішнього семінару фахівці ще раз показують ті механізми, якими можна попередити корупцію, і розповідають як діяти, коли ситуація вже переходить правову межу».
Директор Центру «Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту» ХНУМГ імені О.М. Бекетова проф. Ващенко О.М. у словах привітання зазначив: «Діяльність Центру Стратегічної аналітики та антикорупційного менеджменту орієнтована на досягнення  пріоритетів Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», а проведення практикуму для держслужбовців  адаптовано для підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії корупції.
Проф. КНУ імені Т. Шевченка Соловйов В.М. представив учасникам результати своїх наукових досліджень в авторському тренінгу для держслужбовців «Запобігання і протидія корупції в державному управлінні України, виховання доброчесності та запровадження належного урядування».
Увазі всіх присутніх було представлено на розгляд наступні питання:
1. Поняття і сутність корупції, належне урядування та виховання доброчесності.
2. Види корупції (низова, високопосадова, політична).
3. Бюрократизм як середовище для існування корупції.
4. Аналіз антикорупційного законодавства.
5. Корупційні ризики в державно-управлінській сфері.
6. Приклади зарубіжного антикорупційного досвіду.
Слухачі практикуму проаналізували сутність термінів «корупція», «корупційні діяння», «неправомірна вигода». Доповідач представив до уваги присутніх модель з восьми складових елементів належного урядування, а також перерахував п'ять причин його «дефіциту». До уваги слухачів доповідач висвітлив існуючі види корупційних ризиків: недоброчесність державних службовців, виникнення конфлікту інтересів, безконтрольність з боку керівництва, а також дискреційних повноважень. Окрім того, присутні розібрали приклади зарубіжного антикорупційного досвіду, проаналізували данні офіційної антикорупційної статистики України та вплив ментальності на рівень корупції у суспільстві.

Фотогалерея


Сейчас 434 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте